Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-07| Geodezja, Instytucje

Dalej naciskamy ministerstwo ws. kart ocen

Redakcja Geoforum.pl wciąż próbuje uzyskać karty ocen kandydatów startujących w rozstrzygniętym w ubiegłym roku konkursie na stanowisko Głównego Geodety Kraju. Do sprawy wróciliśmy po uzyskaniu uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącego bezczynności ministra rozwoju i technologii.


Dalej naciskamy ministerstwo ws. kart ocen <br />
Karta ocen Waldemara Izdebskiego i siedziba Ministerstwa Rozwoju i Technologii
Karta ocen Waldemara Izdebskiego i siedziba Ministerstwa Rozwoju i Technologii

Przypomnijmy, że o udostępnienie kart ocen zwracaliśmy się już wcześniej, jednak nie uzyskaliśmy ich ze względu na stwierdzenie MRiT, które organizowało konkurs, że nie jest to informacja publiczna.
Niemniej jednak WSA w wyroku z 31 stycznia 2024 r. (sygn. akt II SAB/Wa 591/23), oddalającym skargę na bezczynność ministra rozwoju i technologii, stwierdził, że „Niemożliwe jest zatem definiowanie informacji publicznej na gruncie przepisów ustawy o dostępie do informacji publicznej. Dlatego też przy wykładni tego należy posłużyć się art. 61 Konstytucji RP (...)”.

Tak więc zgodnie z art. 61 ust. 1 Konstytucji RP obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa. Ograniczenia w tym zakresie mogą wynikać tylko z ust. 3, który mówi, że „Ograniczenie prawa, o którym mowa w ust. 1 i 2, może nastąpić wyłącznie ze względu na określone w ustawach ochronę wolności i praw innych osób i podmiotów gospodarczych oraz ochronę porządku publicznego, bezpieczeństwa lub ważnego interesu gospodarczego państwa”.

W związku z tym wystąpiliśmy ponownie z wnioskiem do ministra rozwoju i technologii (na fot. poniżej) o udostępnienie kart ocen Alicji Kulki i Sebastiana Ptaka – osób wyłonionych przez komisję konkursową jako kandydatów na stanowisko Głównego Geodety Kraju.


Na koniec przypomnijmy jeszcze, że o kopie kart ocen starał się również dr. hab. inż. Waldemar Izdebski. Ostatecznie udało mu się zdobyć tylko własną kartę.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS