Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-07| Geodezja, Kataster

Stan danych EGiB: najnowsze wyniki

Na blogu dr. hab. inż. Waldemara Izdebskiego dostępne są wyniki najnowszego badania poprawności identyfikatorów oraz geometrii działek ewidencyjnych.


Stan danych EGiB: najnowsze wyniki

W podsumowaniu autor podaje, że 2 marca liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami zmalała o jeden do 24. W porównaniu z poprzednim zestawieniem ubyły powiaty biłgorajski oraz sochaczewski, natomiast przybył strzelecki.
Łącznie w wyniku analizy otrzymano 60 249 błędy (spadek o 1223 w ciągu tygodnia).
Do wykazu województw z błędami identyfikatorów wróciło w ostatnim tygodniu opolskie, tak więc obecnie takie błędy nie występują w 7 województwach.
Jak podkreśla we wpisie na swoim blogu Waldemar Izdebski, w dalszym ciągu na liczbę błędów wpływa braku zmian w powiecie radzyńskim wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów z 27 lipca 2023 r. ws. ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy.

Z kolei liczba powiatów z błędami w geometrii działek wzrosła o jeden (do 33) – przybyło miasto Zielona Góra. W sumie kontrola wykazała 2951 działek o błędnej geometrii w 9 województwach. Do wszystkich 33 samorządów, w których wykryte zostały błędy geometrii, Waldemar Izdebski wystosował wnioski o poprawę danych.
Na niezmiennym poziomie utrzymuje się z kolei liczba działek bez geometrii – jest ich 11 w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS