Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-03-06| Mapy, Edukacja

Jak opracować tyflomapę zabytkowego parku?

W Klubie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie 23 maja odbędzie się konferencja podsumowująca projekt pt. „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych”.


Jak opracować tyflomapę zabytkowego parku?

Celem projektu było wypracowanie i pilotażowe wdrożenie kompleksowej technologii opracowywania niskobudżetowych tyflomap walorów kulturowych zabytkowych parków i ogrodów, zwiększających dostępność oferty turystycznej i kulturowej dla osób niewidomych i słabowidzących.

Podczas konferencji uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat parków i ogrodów projektowanych w różnych stylach – od renesansowych i barokowych, przez ogrody krajobrazowe, aż po orientalne ogrody japońskie. Zaprezentowana zostanie im idea przedstawiania na tyflomapach cech różnych stylów ogrodowych oraz edukacji osób niewidomych i słabowidzących w zakresie ich poznawania.
Prelegenci podzielą się metodycznymi i praktycznymi aspektami całego procesu redakcji map i doboru technik ich druku, przeprowadzonego w ścisłej współpracy z odbiorcami map, czyli osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Z uwagi na fakt, że konferencje poświęcone tyflokartografii odbywają się bardzo rzadko, część spotkania poświęcona będzie na wystąpienia osób z innych ośrodków zajmujących się rozwiązaniami dla osób niewidomych i słabowidzących.

Udział w konferencja jest nieodpłatny. Osoby zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Więcej informacji o konferencji
Program wydarzenia

Projekt „Technologia opracowania tyflomap zabytkowych założeń parkowych” – finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju – realizowany był w Wojskowej Akademii Technicznej w latach 2021–2024.

Źródło: WAT


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS