Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2024-02-23| Geodezja, Software

Nowa odsłona programu geodezyjnego GoKart firmy Cubic Orb. Rewolucja czy ewolucja?

21 lutego miała miejsce premiera nowej odsłony popularnego programu do kartowania map obiektowych (GML) GoKart – pod odświeżoną nazwą GoKart+.


Nowa odsłona programu geodezyjnego GoKart firmy Cubic Orb. Rewolucja czy ewolucja?

GoKart+ zyskał dwa nowe moduły:
• moduł do obliczeń geodezyjnych, który umożliwia realizację podstawowych i zaawansowanych obliczeń geodezyjnych, w tym transmisję danych z najpopularniejszych rejestratorów i tachimetrów,
• moduł EGiB pozwalający na wygodne przeglądanie danych opisowych z bazy EGiB oraz przeprowadzanie różnych operacji na tych danych.

GoKart+ został również wzbogacony o szereg nowych narzędzi i funkcji, w tym m.in.:
• narzędzia do automatycznego wstawiania brakujących opisów w zakresie aktualizacji mapy lub zaznaczonych elementów mapy,
• możliwość automatycznego kreślenia kolejnych obiektów mapy dla zaznaczonych obiektów punktowych,
• możliwość ograniczenia listy atrybutów w tabelach atrybutów w zależności od widoku okna mapy w CAD.

GoKart+ jest ponadto zoptymalizowany pod kątem odczytu i importu danych GML do wszystkich systemów do zarządzania PZGiK.
Więcej informacji na temat zmian w programie można znaleźć na stronie producenta.

Jak zapewnia Cubic Orb, w wyniku wprowadzonych zmian GoKart+ stał się jedynym na polskim rynku programem geodezyjnym umożliwiającym wykonywanie wszystkich standardowych kameralnych prac geodezyjnych na dowolnej platformie CAD i dla każdego systemu do zarządzania PZGiK.
W kolejnych aktualizacjach firma planuje rozwijać nowe moduły programu oraz, jak dotychczas, dodawać kolejne narzędzia ułatwiające i automatyzujące kartowanie map obiektowych w CAD.

Źródło: Cubic Orb


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama