Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-07| Geodezja, GIS, Teledetekcja

Nowa aplikacja z modelami 3D Krakowa

Miejski System Informacji Przestrzennej Krakowa wzbogacił się o nową aplikację – „SimplyGeo – Przeglądarka Danych Przestrzennych”.


Nowa aplikacja z modelami 3D Krakowa

Przeglądarka została uruchomiona w ramach projektu „Dane lotnicze i modele 3D wraz z rozbudową Portalu Obserwatorium o 3D”, którego głównym celem było stworzenie dokładnego modelu 3D miasta Krakowa i udostępnienia go w prosty sposób dla zainteresowanych użytkowników. Cel został osiągnięty przez dostarczenie dwóch modeli 3D mesh (jesień 2021, wiosna 2023) oraz uruchomienie aplikacji w internecie.

Aplikacja pozwala na przeglądanie dokładnych i wiarygodnych danych z poziomu przeglądarki internetowej w komputerze lub telefonie, a także wykonywanie prostych analiz przy wykorzystaniu wysokorozdzielczych danych fotogrametrycznych 2D oraz modeli 3D. Umożliwia również badanie zmian zagospodarowania powierzchni miasta poprzez porównanie danych z obu cyklów pomiarowych – z 2021 r. i z 2023 r.

Źródło: msip.krakow.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS