Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-07| Geodezja, Instytucje

GUGiK (nie)rozwiewa wątpliwości ws. naboru na zastępcę GGK

W treści opublikowanego w styczniu br. ogłoszenia o naborze na stanowisko zastępcy Głównego Geodety Kraju jeden fragment zwrócił naszą szczególną uwagę. Dlatego też poprosiliśmy Główny Urząd Geodezji i Kartografii o wyjaśnienia. Niestety, odpowiedź GUGiK-u pozostawia wiele do życzenia.


GUGiK (nie)rozwiewa wątpliwości ws. naboru na zastępcę GGK
GUGiK (nie)rozwiewa wątpliwości ws. naboru na zastępcę GGK <br />
Odpowiedź GUGiK-u z 6 lutego br.
Odpowiedź GUGiK-u z 6 lutego br.

W ogłoszeniu w części „Informacja o metodach i technikach naboru” znalazł się zapis o zaprezentowaniu przez kandydata prezentacji przedstawiającej koncepcję prowadzenia ewidencji gruntów i budynków. Jednocześnie w części „Wymagane dokumenty lub oświadczeń” nie zamieszczono wspomnianej koncepcji.

Skłoniło nas to wystosowania do GUGiK-u trzech pytań:
1. Czy przedmiotowa koncepcja jest dokumentem wymaganym do złożenia przez kandydatów?
2. Jeśli tak, w jakiej formie powinna zostać złożona?
3. Pojęcie prowadzenia EGiB jest bardzo szerokie i ze względu na wagę rejestru ma wymiar zarówno lokalny powiatowy, jak i ogólnokrajowy. Proszę zatem o wyjaśnienie, jaki zakres EGiB powinna obejmować przedmiotowa koncepcja?

Naszego maila, wysłanego 23 stycznia, zakończyliśmy prośbą o jak najszybszą odpowiedź ze względu na upływający 15 lutego termin składania ofert w naborze. Mimo to musieliśmy czekać aż dwa tygodnie.
Poniżej i na fot. obok przedstawiamy pełną treść odpowiedzi z 6 lutego, pod którą podpisał się Departament Strategii i Współpracy Zagranicznej GUGiK.

„Lektura ogłoszenia o naborze na Zastępcę Głównego Geodety Kraju dostarcza odpowiedzi na wszystkie Pańskie pytania. Niezależnie od powyższego wskazuję elementy treści ogłoszenia odniesione do pańskich pytań:
1. Jakie i w jakiej formie dokumenty należy złożyć opisano w ośmiu punktach III części ogłoszenia »Wymagane dokumenty lub oświadczenia«.
2. Odpowiedź wynika z odpowiedzi na pytanie pierwsze.
3. Forma i zakres prezentacji koncepcji zostały określone w punkcie 4) części ogłoszenia zatytułowanej »Informacja o metodach i technikach naboru«. Niewątpliwie jest Panu wiadomym, że EGiB, zgodnie z definicją ustawową, jest systemem informacyjnym zapewniającym gromadzenie, aktualizację oraz udostępnianie, w sposób jednolity dla kraju, informacji o gruntach, budynkach i lokalach, ich właścicielach oraz o innych podmiotach władających lub gospodarujących tymi gruntami, budynkami lub lokalami”.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS