Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-06| Geodezja, Kataster

Dlaczego nie działają usługi powiatów bocheńskiego i suwalskiego?

Dotyczące EGiB usługi WMS i WFS powiatu bocheńskiego oraz usługa WFS powiatu suwalskiego wciąż nie działają. Redakcji Geoforum.pl udało się jednak uzyskać komentarze od tych samorządów.


Dlaczego nie działają usługi powiatów bocheńskiego i suwalskiego?

Oba starostwa zapytaliśmy, co jest powodem utrudnień oraz kiedy działanie usług zostanie przywrócone.

Geodeta powiatowy Aneta Bańda-Macoń ze Starostwa Powiatowego z Bochni poinformowała nas, że powodem niedziałania usług WMS i WFS jest awaria serwera, na którym te usługi były udostępniane. „Pracownicy zespołu informatycznego zalecili zakup nowego serwera. Obecnie zakup serwera jest w toku” – wyjaśniła. Dodała również, że na stronach BIP Starostwa Powiatowego podana została informacja o awarii.
Niestety, ani odpowiedź udzielona Geoforum.pl, ani treść komunikatu nie precyzują, kiedy działanie usług zostanie przywrócone.

Jeszcze mniej dowiadujemy się z maila ze Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Tomasz Malinowski z Wydziału Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami podziękował nam tylko za przesłaną informację i zapewnił, że „problem został przekazany do usługodawcy w celu rozwiązania problemu i uruchomieniu usługi”.

Przypominamy, że wyniki monitoringu usług krajowej infrastruktury danych przestrzennych można na bieżąco śledzić poprzez stronę https://monitoringpolishsdi.cenagis.edu.pl.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS