Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-02-01| Geodezja, Sprzęt

Smyczek pomiarowy z ochroną Urzędu Patentowego RP

Urząd Patentowy RP udzielił praw ochronnych wzorowi użytkowemu „Smyczek pomiarowy” PL 73202 Y1. Jego twórcą jest dr hab. inż. Arkadiusz Kampczyk, prof. uczelni, z Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie.


Smyczek pomiarowy z ochroną Urzędu Patentowego RP
Smyczek pomiarowy z ochroną Urzędu Patentowego RP
Smyczek pomiarowy z ochroną Urzędu Patentowego RP

Smyczek pomiarowy znajduje zastosowanie w pracach geodezyjnych oraz diagnostycznych w szeroko rozumianej dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport. Pozwala na bezpośredni odczyt wyników pomiarów (wielkości geometrycznych). Wyposażony jest w trzy podziałki milimetrowe (dwie umieszczone są na górnej powierzchni urządzenia, a jedna na dolnej) oraz podłużną libellę, której pęcherzyk widoczny jest z każdej strony smyczka.

Więcej o chronionym urządzeniu można przeczytać TUTAJ.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS