Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-25| Teledetekcja, Firma

Miliony z UE dla OPEGIEKA

Firma OPEGIEKA Elbląg poinformowała o otrzymaniu wsparcia finansowego z Unii Europejskiej na wdrożenie nowej technologii analizy teledetekcyjnej danych obrazowych.


Miliony z UE dla OPEGIEKA

W ramach projektu spółka planuje:
• wprowadzić innowacyjną technologię analizy teledetekcyjnej,
• nabyć nowoczesny sensor i platformę lotniczą,
• wdrożyć autorskie metodologie do analizy danych obrazowych,
• udoskonalić usługi geoinformacyjne i tworzenia map na podstawie zdjęć lotniczych.
Projekt skierowany do klientów elbląskiej firmy, którzy korzystają z usług geoinformacji i geoinformatyki.

Celem OPEGIEKA jest wzrost konkurencyjności poprzez wdrożenie tych innowacyjnych rozwiązań. Firma oczekuje, że efektem projektu będzie znaczące obniżenie kosztów funkcjonowania, podniesienie jakości produktów geoinformacyjnych i przyspieszenie realizacji zleceń.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 17,460 mln zł, a wkład z funduszy europejskich – 10,476 mln zł.

Projekt realizowany jest w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027”, Działanie 2.32 „Kredyt Technologiczny”, Priorytet 2 „Środowisko sprzyjające innowacjom”.

Źródło: OPEGIEKA Elbląg


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS