Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-10| Geodezja, Kataster

Duży wzrost liczby błędnych identyfikatorów działek

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski opublikował podsumowanie kolejnego badania dotyczącego poprawności identyfikatorów oraz geometrii działek ewidencyjnych.


Duży wzrost liczby błędnych identyfikatorów działek <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Podał w nim, że 6 stycznia liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami wynosi 39. W porównaniu z poprzednim zestawieniem ubyły powiaty przysuski i wejherowski, natomiast przybyły – lubelski, tomaszowski (woj. łódzkie), tatrzański, miński i kępiński.
Łącznie w wyniku analizy otrzymano 114 118 błędów, aż o 62 tys. więcej niż w poprzednim tygodniu.
Jak wyjaśnił Waldemar Izdebski, przyrost ten wynika z braku zmian w bazie obrębów prowadzonej przez GUGiK w ramach rejestru PRG. Ostatnia publikacja pochodzi z 26 października 2023 r., a na przełomie roku doszło do wielu zmian w granicach obrębów na skutek wejście w życie rozporządzenie Rady Ministrów z 27 lipca 2023 r. w sprawie ustalenia granic niektórych gmin i miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, zmiany nazwy gminy oraz siedziby władz gminy.

Z kolei liczba powiatów z błędami w geometrii działek od ostatniego badania zmalała o jeden do 37 – ubyło miasto Katowice. W sumie kontrola wykazała 3333 działek o błędnej geometrii.
Na niezmiennym poziomie utrzymuje się z kolei liczba działek bez geometrii – jest ich 11 w powiecie kłobuckim (woj. śląskie).

Waldemar Izdebski opublikował także mapy z rozkładem błędów w poszczególnych województwach. Są one dostępne na blogu autora, prezentujemy je także poniżej.


Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS