|2024-01-09|
Teledetekcja, Imprezy
Zapowiedź sympozjum fotogrametrycznego w Szczecinie
W dniach 18–20 września 2024 r. w Szczecinie odbędzie się XXIII Ogólnopolskie Sympozjum Naukowe „Fotogrametria, teledetekcja i geoinformatyka – Innowacje w pozyskiwaniu i przetwarzaniu danych przestrzennych”.
Fot. Pixabay
|
|
|
|
|
|
Organizatorzy wydarzenia to: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Zarząd Główny Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Katedra Geodezji i Pomiarów Offshore Wydziału Nawigacyjnego Politechniki Morskiej w Szczecinie.
Tematyka tegorocznego sympozjum obejmie szeroki zakres zagadnień dotyczących zarówno pozyskiwania danych 2D i 3D z sensorów umiejscowionych na wielopoziomowych platformach, jak i wykorzystania tych danych. Prelegenci z różnych instytucji naukowych i przedsiębiorstw przedstawią najnowsze badania dotyczące metod przetwarzania danych fotogrametrycznych i teledetekcyjnych, przykłady ich integracji z danymi pochodzącymi z innych źródeł oraz zróżnicowane zastosowania technologii pomiarowych w przemyśle i gospodarce.
Ważnym elementem programu będą prezentacje dotyczące interdyscyplinarnego wykorzystania danych teledetekcyjnych, co zapewne przyciągnie uwagę uczestników zainteresowanych wpływem tych technologii na rozwój nauki, przemysłu lub ochrony środowiska. Sesje plenarne, panele dyskusyjne oraz część posterowa będą doskonałymi okazjami do bliższego zapoznania się z konkretnymi projektami badawczymi oraz technologicznymi innowacjami.
Jak zapewniają organizatorzy, Ogólnopolskie Sympozjum Fotogrametryczno-Teledetekcyjne to wyjątkowa platforma naukowa gromadząca ekspertów, badaczy i praktyków z obszaru fotogrametrii, teledetekcji oraz geoinformatyki. Tegoroczne wydarzenie będzie okazją do wymiany najnowszych osiągnięć badawczych, a także doświadczeń związanych z wdrażaniem i wykorzystaniem nowoczesnych technologii do akwizycji danych przestrzennych.
Sympozjum poprzedzone zostanie szkołą letnią dla młodych naukowców (16–18 września) organizowaną we współpracy z Niemieckim Towarzystwem Fotogrametrii, Teledetekcji i Geoinformacji (DGPF).
Szczegółowy harmonogram oraz pozostałe informacje zostaną podane w komunikacie nr 2 w lutym br. Prognozowana opłata konferencyjna to 1200 zł. Wydarzenie odbędzie się w Hotel Vulcan (ul. F.K. Druckiego-Lubeckiego 6a).
Komunikat nr 1
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.
Organizatorzy
|