Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2024-01-04| Geodezja, Prawo, Kataster

ZPP przygotował publikację o scaleniach

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom płynącym z samorządów powiatowych Związek Powiatów Polskich wydał kolejną publikację – „Scalanie i wymiana gruntów w pytaniach i odpowiedziach”. Jej autorem jest ekspert ZPP Adrian Pokrywczyński.


ZPP przygotował publikację o scaleniach

W publikacji położono nacisk na praktyczne aspekty procesów scalania i wymiany gruntów. Kluczową rolę odgrywa w nich powiat, a szczególnie starosta, któremu powierzono praktycznie całość zadań związanych z formalnym etapem przeprowadzenia tych postępowań.

Wydawnictwo stanowi próbę odpowiedzi na pytania, które mogą nasuwać się podczas stosowania przepisów ustawy o scalaniu i wymianie gruntów oraz aktów stosowanych pomocniczo. Autor podejmuje się interpretacji przepisów, starając się dostarczyć czytelnikowi właściwe rozumienie norm wynikających z konkretnej regulacji.

Publikacja adresowana jest do starostów, wojewodów, pracowników starostw, urzędników administracji rządowej, przedstawicieli sądownictwa administracyjnego, geodetów, zarządców nieruchomości, wykonawców prac poscaleniowych, inwestorów, rolników i wszystkich zainteresowanych tematyką. Może także posłużyć jako materiał do poszerzenia wiedzy z zakresu prawa nieruchomości.

Publikacja udostępniana jest bezpłatnie członkom Związku Powiatów Polskich. Zainteresowani jej otrzymaniem mogą pisać na mail szkolenia@zpp.pl

Źródło: ZPP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS