Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-12-13| GIS, Przetargi, Software

Województwo Dolnośląskie zapłaci 7,4 mln zł za oprogramowanie Esri

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podpisał w trybie z wolnej ręki umowę z firmą Esri Polska na dostawę licencji korporacyjnej dla oprogramowania geoinformatycznego firmy Esri wraz z usługą wsparcia.


Województwo Dolnośląskie zapłaci 7,4 mln zł za oprogramowanie Esri <br />
Fot. Esri
Fot. Esri

Zamówienie o wartości 7,398 mln zł netto obejmuje m.in. dostawę licencji dla następujących programów: ArcGIS 3D Analyst, ArcGIS Data Reviewer, ArcGIS Geostatistical Analyst, ArcGIS Network Analyst, ArcGIS Publisher, ArcGIS Schematics, ArcGIS Spatial Analyst, ArcGIS Workflow Manager, ArcGIS Tracking Analyst.

W uzasadnieniu wyboru trybu udzielenia zamówienia UMWD wyjaśnił, że „narzędzia i bazy GIS, które są częścią systemów informatycznych funkcjonujących w UMWD i jednostkach podległych, są niezbędne dla planowania i zarządzania Województwem Dolnośląskim. W związku z tym muszą być stale rozwijane, odpowiednio do realizowanych zadań będących w kompetencjach Województwa. Wymaga to dostępu do aktualnych wersji bazowego oprogramowania i adekwatnej liczby jego licencji. Faktycznie nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, które mogłoby zaspokoić potrzeby Województwa Dolnośląskiego w zakresie utrzymania i rozbudowy istniejącego systemu GIS”.
Urząd zauważył ponadto, że firma Esri Polska, jako jedyny autoryzowany dystrybutor oprogramowania Esri na terytorium Polski, jest jedynym dostawcą, który może zrealizować dostawę licencji korporacyjnej.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS