Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-12-12| GIS, Mapy

Aktualizacja Centralnej Bazy Danych Geologicznych

Zasób Centralnej Bazy Danych Geologicznych (CBDG) zostaÅ‚ zaktualizowany o nowe metadane i dane geologiczne pochodzÄ…ce z dokumentacji zgromadzonej w Narodowym Archiwum Geologicznym, opracowaÅ„ sÅ‚użby geologicznej i opracowaÅ„ naukowych. Wszystko to w ramach projektu „ZwiÄ™kszanie zasobu cyfrowego Centralnej Bazy Danych Geologicznych. Zadanie ciÄ…gÅ‚e PSG”.


Aktualizacja Centralnej Bazy Danych Geologicznych

Wyniki projektu prezentowane są w aplikacjach CBDG oraz w serwisie mapowym Geologia. Większość danych udostępniona jest również w postaci usług WMS i WFS oraz w postaci plików SHP do pobrania w aplikacji Menedżer pobierania.

Zakres prac dotyczył następujących grup danych: dokumenty, dane otworowe, dane analityczne, dane geofizyczne (np. dane sejsmiczne, geofizyka wiertnicza, grawimetria, magnetyka, magnetotelluryka, pomiary elektrooporowe) oraz kolekcje geologiczne. Poprawiano również jakość i kompletność zgromadzonych wcześniej danych.

W ramach realizacji zadania:
1. Opracowywano ok. 3600 dokumentacji, głównie zawierających dane o otworach wiertniczych.
2. Zaktualizowano procesy zasilania danymi poszczególnych podsystemów CBDG.
3. Wprowadzono do CBDG:
• ponad 185 tys. wydzieleÅ„ litologicznych w otworach wiertniczych;
• ok. 2,5 tys. analiz w otworach;
• prawie 3 tys. plików z pomiarami geofizyki wiertniczej w otworach;
• ponad 1,7 tys. profili sejsmicznych 2D i zdjęć sejsmicznych 3D;
• prawie 45 tys. pomiarów magnetycznych, grawimetrycznych i magnetotellurycznych;
• ponad 6,7 tys. okazów z kolekcji geologicznych;
• skany kart otworów dla ponad 100 tys. otworów.
4. W zakresie danych przestrzennych utworzono nowÄ… usÅ‚ugÄ™ mapowÄ… „Dokumentacje geofizyczne” prezentujÄ…cÄ… lokalizacjÄ™ dokumentacji geofizycznych.

Źródło: PIG-PIB


«« powrót

UdostÄ™pnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

Å‚adowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy zwiÄ…zane z geodezjÄ…, kartografiÄ…, katastrem, GIS-em, fotogrametriÄ… i teledetekcjÄ…, nawigacjÄ… satelitarnÄ… itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzÄ…cy:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama