Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-29| Teledetekcja, Firma

Firmy satelitarna i georadarowa nagrodzone przez prezydenta

Na Zamku w Łańcucie 23 listopada br. odbyła się Gala XXI edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której celem jest wspieranie polskich przedsiębiorców i wyróżnienie tych najlepszych. Wśród laureatów znalazły się spółki Creotech Instrument oraz Widmo Spectral Technologies.


Firmy satelitarna i georadarowa nagrodzone przez prezydenta <br />
Fot. Przemysław Keler/KPRP
Fot. Przemysław Keler/KPRP

Jak podkreślał prezydent Andrzej Duda, gratulując laureatom, to wydarzenia ma profil nie tylko gospodarczy, ale i państwowy. – Podkreśla niezwykłą rolę państwowotwórczą, jaką codziennie realizują przedsiębiorcy, rozwijając swoje firmy, a tym samym pomyślność Rzeczypospolitej – mówił.
– Nie mam żadnych wątpliwości, że rozwój Rzeczypospolitej w dużym stopniu zawdzięczamy przedsiębiorcom. Dziękuję za państwa wkład w ten rozwój. Dziękuję za reprezentowanie naszego kraju na zewnątrz, za odwagę i znakomite działanie – dodał prezydent.

Nagroda została przyznana w pięciu kategoriach głównych – Lider MŚP, Narodowy Sukces, Międzynarodowy Sukces, Odpowiedzialny Biznes, Firma Rodzinna, oraz w dwóch kategoriach specjalnych – Badania+Rozwój i STARTUP_PL.

W kategorii Lider MŚP zwyciężyła spółka Creotech Instruments zgłoszona przez Polską Agencję Kosmiczną.
Creotech Instruments to polski producent systemów i podzespołów satelitarnych oraz zaawansowanej elektroniki dedykowanej m.in. do systemów sterowania komputerami kwantowymi. Firma posiada własne zakłady produkcyjne elektroniki oraz zaplecze integracji małych satelitów. W swoim portfolio ma ponad 35 projektów zrealizowanych dla sektora kosmicznego, m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Natomiast w kategorii STARTUP_PL najlepsza okazała się spółka Widmo Spectral Technologies zgłoszona przez Politechnikę Warszawską.
Widmo Spectral Technologies to startup technologiczny, który wprowadził i rozwija technologię szerokopasmowego georadaru. Aplikacyjne możliwości analityczne systemu obejmują m.in.: szacowanie objętości złóż, rozpoznanie rodzaju gruntów i skał, określenie poziomu wód gruntowych, identyfikację infrastruktury (np. rury, kable, fundamenty), rozpoznawanie struktury odpadów na składowiskach, rozpoznawanie szkód górniczych.

Źródło: KPRP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS