Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-15| Geodezja, Instytucje

Minister odpowiada posłowi ws. naboru na GGK

Dr hab. inż. Waldemar Izdebski opublikował na X (dawniej Twitter) odpowiedź, jaką poseł Jan Szopiński z Nowej Lewicy uzyskał na pismo skierowane do premiera dotyczące naboru na stanowisko GGK. Odpowiedzi udzielił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.


Minister odpowiada posłowi ws. naboru na GGK <br />
Minister Waldemar Buda i poseł Jan Szopiński
Minister Waldemar Buda i poseł Jan Szopiński

Wyjaśnienia szefa resortu rozwoju nie wnoszą wiele do opisywanej już szeroko na Geoforum.pl sprawy. Minister dalej podkreśla, że obecnie brak jest rozstrzygnięć właściwych w tym względzie organów czy instytucji, które potwierdzałyby plagiat w pracy konkursowej obecnej GGK.
Utrzymuje też, że Alicja Kulka, prezentując swoją koncepcję, przywoływała źródła tez zawartych w przedstawionym dokumencie. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się jednak Waldemar Izdebski, który na X napisał: „Dyplomatycznie określić to można, że minister mija się z prawdą”.

Minister Buda wyjaśnił również posłowi, że „z uwagi na informacyjny charakter publikacji wyniku naboru oraz brak prawnego wpływu daty publikacji wyniku naboru na pozostałe czynności związane z powołaniem na stanowisko GGK, kwestia ta nie miała jakiegokolwiek wpływu na wynik przeprowadzonego naboru”.
Ponadto wyjaśnił, że na wydłużenie procesu naboru miała wpływ przeprowadzka GUGiK-u.
„Z powyższych względów, pomimo mogącego powstać wrażenia, iż nabór na stanowisko GGK trwał dłużej niż można by oczekiwać, to jednak działania w tym zakresie były adekwatne do istniejącej sytuacji faktycznej związanej z konicznością niezakłóconej organizacji pracy GUGiK, będącego niezbędnym zapleczem organizacyjnym i merytorycznym GGK” – zakończył minister.

Przypomnijmy, że wcześniej poseł Jan Szopiński wystąpił do MRiT o udostępnienie: protokołu z przeprowadzonego postępowania konkursowego, kart ocen kandydatów oraz opracowań konkursowych. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS