Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-15| Geodezja, Teledetekcja, Edukacja, Imprezy

Za nami I Kongres Geoinformacyjny

Impreza naukowa, której współorganizatorem był Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH, miała miejsce w dniach 25–27 października. Sesje plenarne i posterowe odbywały się w hotelu QUBUS w Krakowie. Konferencję uświetnili goście zagraniczni m.in. z Włoch, Austrii, Niemiec, Belgii, USA.


Za nami I Kongres Geoinformacyjny
Za nami I Kongres Geoinformacyjny
Za nami I Kongres Geoinformacyjny

Łącznie w obradach i dyskusjach uczestniczyło ponad 270 osób. To największe dotychczas tego typu wydarzenie o charakterze naukowym w naszym kraju w zakresie szeroko rozumianej geoinformacji. Tak liczne spotkanie naukowców, przedstawicieli firm, sponsorów jest efektem decyzji o wspólnej organizacji Kongresu przez Akademię Górniczo-Hutniczą, Polską Akademię Umiejętności – Komisję Geoinformatyki oraz sześć towarzystw: Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Kartograficzny, Polskie Towarzystwo Geograficzne – Oddział Teledetekcji, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich oraz Stowarzyszenie Kartografów Polskich.

Z uwagi na dużą liczbę uczestników, oprócz sesji plenarnych, równolegle prowadzono w czterech salach obrady tematyczne. Duże zainteresowanie wzbudziła wspólna sesja posterowa, podczas której w holu prezentowano ponad 60 prac. W jej trakcie możliwa była swobodna wymiana poglądów naukowych i spostrzeżeń praktycznych. Była to też okazja do zawarcia nowych kontaktów pomiędzy autorami prac, przedstawicielami firm branżowych oraz pozostałymi uczestnikami i sympatykami Kongresu.

Warto zauważyć, że dodatkowo – podczas wybranych sesjach – wystąpień prelegentów mogli wysłuchać studenci kierunków geodezyjnych i geoinformacyjnych. Mogli oni także uczestniczyć w sesji posterowej.

Na zakończenie Kongresu wręczono nagrody związane z konkursami – doceniono m.in. najciekawsze mapy internetowe, najlepsze wystąpienia i postery. Podsumowano obrady a także zapowiedziano prace organizacyjne nad kolejnym takim wydarzeniem, które wstępnie zaplanowano za 2 lub 4 lata. II Kongres Geoinformacyjny przed nami!

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS