Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-14| Geodezja, Kataster

Skarga dot. usług powiatu bytowskiego bezzasadna

Ministerstwo Rozwoju i Technologii za bezzasadną uznało skargę, w której dr hab. inż. Waldemar Izdebski zarzucił Głównemu Geodeci Kraju niedopełnienie obowiązków w związku z niedziałaniem usług sieciowych w powiecie bytowskim.


Skarga dot. usług powiatu bytowskiego bezzasadna

Przypomnijmy, że na początku października przez 18 dni zarówno serwis eBudownictwo Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, jak i rządowy Geoportal.gov.pl nie wyświetlały danych dotyczących działek i budynków z obszaru powiatu bytowskiego. W związku z tym Waldemar Izdebski postanowił złożyć do ministra rozwoju i technologii skargę na GGK Alicję Kulkę. „Od wielu dni nie działają usługi powiatu bytowskiego dotyczące ewidencji gruntów i budynków, które są zgłoszone do Ewidencji Zbiorów i Usług Danych przestrzennych, a których obowiązek rejestracji i monitorowania spoczywa na Głównym Geodecie Kraju” – mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu skargi.

Z odpowiedzi udzielonej przez MRiT Waldemarowi Izdebskiego dowiadujemy się, że pierwsze zgłoszenie dotyczące niedziałających usług sieciowych zostało przekazane do Starosty Bytowskiego 26 września. Dwa dni później starosta poinformował GGK, że jest to spowodowane tym, że powiat jest „w trakcie podpisywania nowej umowy na udostępnianie klucza WMS, WFS z operatorem systemu”.
O podpisaniu umowy przedstawiciel starostwa poinformował GGK 13 i 17 października, a dzień później przywrócone zostało poprawne działanie usług.
„W takich okolicznościach Minister Rozwoju i Technologii nie znajduje przesłanek naruszenia przez GGK (…) ustawy (…) Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy (…) o infrastrukturze informacji przestrzennej” – czytamy w piśmie MRiT

„Jak wynika z odpowiedzi, moja skarga jest bezzasadna, bo przecież wszyscy się starali. A problem wynikał z pospisywania nowej umowy na usługi, co trwało ponad 3 tygodnie i żadne usługi z powiatu w tym czasie nie były dostępne” – skomentował na Twitterze (obecnie X) Waldemar Izdebski. Jednocześnie wyraził nadzieję, że GGK i MRiT w końcu zrozumieją, jaką ważną rolę w państwie odgrywają usługi dotyczące danych przestrzennych i będą pilnować ich sprawnego działania, a także dbać o aktualność zapisów w Ewidencji Zbiorów i Usług Danych Przestrzennych.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS