Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-06| Teledetekcja, Edukacja

Projekty teledetekcyjne z dofinansowaniem z programu Mozart

Wrocławskie Centrum Akademickie ogłosiło wyniki XII edycji programu „Mozart”, który wspiera partnerstwa naukowo-biznesowe. Na 15 przyznanych grantów dwa związane są z fotogrametrią i teledetekcją.


Projekty teledetekcyjne z dofinansowaniem z programu Mozart

Program „Mozart” Wrocławskie Centrum Akademickie prowadzi od 2012 r. Udział w nim pozwala firmom skorzystać z wiedzy naukowców, a badacze zyskują możliwość pracy w środowisku biznesowym.
Bezpośrednim efektem takiej współpracy ma być zawsze produkt lub rozwiązanie odpowiadające na konkretne potrzeby danej firmy. Równie ważny – w ocenie projektów – jest też ich wpływ na długofalowy rozwój współpracy biznesu i nauki w mieście, a także na poprawę jakości życia mieszkańców Wrocławia.

W tegorocznej edycji konkursu dofinansowanie otrzymają m.in.:
dr inż. Paweł Dąbek z Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – „VolMINE – rozwój usług z zakresu teledetekcji satelitarnej dla górnictwa odkrywkowego w aspekcie monitorowania objętości mas ziemnych w procesach wydobycia, składowania i zwałowania, oraz monitoringu środowiskowego”, projekt realizowany z firmą Remote Sensing Business Solutions Prosta Spółka Akcyjna;
dr inż. Jarosław Wajs z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej – „Opracowanie procedur operacyjnych do wykorzystania metod fotogrametrycznych z kamer niemetrycznych do budowy modeli 3D z bezzałogowych statków latających”, projekt realizowany z firmą BZB UAS Sp. z o.o.

Źródło: PWr, WCA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS