Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-11-06| Geodezja, GIS

Rozbudowany wykaz planów dla gmin w technologii e-mapa.net

Zmiany wynikające z nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym skłoniły stołeczną firmę Geo-System do podjęcia pewnych działań w celu dostosowania prezentacji treści planistycznych do oczekiwań gmin.


Rozbudowany wykaz planów dla gmin w technologii e-mapa.net

Jak zwraca uwagę Geo-System, wielu gminom sen z powiek spędza art. 52 nowelizacji, który mówi, że do 31 grudnia 2025r. „informacje i dane z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, w tym dane przestrzenne” pochodzące z 11 źródeł wyszczególnionych w nowelizacji mają być udostępniane poprzez Biuletyn Informacji Publicznej oraz w siedzibie organu.

W związku z tym stołeczna spółka rozbudowała dotychczasowy wykaz planów do postaci czyniącej zadość tym wymaganiom, czyli do swoistego odpowiednika Rejestru Urbanistycznego. Jest to ogólnodostępny zbiór informacji o danych przestrzennych dotyczących zagospodarowania przestrzennego prowadzonego przez gminy.

Od tego momentu każda gmina, która posiada plany miejscowe w jednej z technologii dostępnych w systemie e-mapa.net, umożliwia swoim użytkownikom przejście do listy udostępnianych informacji przez przycisk „Wykaz MPZP”. „Jesteśmy przekonani, że umieszczenie odniesienia do tej podstrony na BIP spełni wskazany wcześniej obowiązek udostępniania informacji” – zaznacza Geo-System.

W odświeżonej szacie graficznej w nowym oknie widoczna jest rozwijana lista tematów – każda pozycja daje dostęp do innego zakresu danych. Użytkownik ma możliwość:
• sprawdzenia i pobrania adresów usług sieciowych,
• pobrania podpisanych zbiorów danych APP w pliku GML,
• sprawdzenia liczby przystąpień do aktów planowania przestrzennego oraz ich szczegółów,
• przejrzenia listy obowiązujących APP oraz bezpośredniego pobrania ich załączników,
• sprawdzenia zasięgów planów i przystąpień na minimapie gminy.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Polska aplikacja zwycięża w konkursie Hexagonu
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS