Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-31| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Podsumowanie konferencji o gromadzeniu i generowaniu danych przestrzennych

W dniach 23–24 października na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH odbyła się konferencja GeoBench 2023 pt. „Evaluation and BENCHmarking of Sensors, Systems and GEOspatial Data in Photogrammetry and Remote Sensing”.


Podsumowanie konferencji o gromadzeniu i generowaniu danych przestrzennych
Podsumowanie konferencji o gromadzeniu i generowaniu danych przestrzennych

Głównym celem warsztatów było omówienie oraz ocena algorytmów i czujników do gromadzenia i generowania zasobów danych przestrzennych. Wydarzenie zostało zorganizowane wspólnie przez AGH (Beata Hejmanowska), Fundację Bruno Kessler z Trydentu (Fabio Remondino), Uniwersytet Techniczny w Darmstadt (Dorota Iwaszczuk) oraz Politechnikę Warszawską (Krzysztof Bakuła).

Na zaproszenie organizatorów wykłady wygłosili światowej sławy profesorowie: Juha Hyyppä (Finnish Geospatial Research Institute, Finalandia), Michael Cramer (Universität Stuttgart, Niemcy), Charles Toth (The Ohio State University, USA), Maarten Bassier (KU Leuven, Belgia), Norbert Haala (Universität Stuttgart, Niemcy).

Odbyło się 5 sesji plenarnych, sesja posterowa oraz demonstracje sprzętu.
Sponsorzy wydarzenia to: AGH, EuroSDR, Gispro, MGGP Aero, OPEGIEKA Elbląg, VexcelImaging.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS