Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-26| GIS, Teledetekcja, Imprezy

Ruszył Kongres Geoinformacyjny

W Krakowie wczoraj (25 października) rozpoczął się I Kongres Geoinformacyjny pod hasłem „Współczesne technologie geoinformacyjne w modelowaniu przestrzeni”.


Ruszył Kongres Geoinformacyjny <br />
Kongres odbywa się w Qubus Hotel Kraków
Kongres odbywa się w Qubus Hotel Kraków

Obrady pierwszego dnia swoimi wystąpieniami uświetnili m.in. prorektor AGH ds. nauki prof. Marek Gorgoń, Główny Geodeta Kraju Alicja Kulka oraz zagraniczni goście: Charles Toth (Dept. of Civil, Environmental and Geodetic Engineering, The Ohio State University), Uwe Sörgel (Institute for Photogrammetry and Geoinformatics, University of Stuttgart). Sesje referatowe dotyczące geoinformacji w administarcji zakończył panel dyskusyjny, a niedokończone rozmowy kontynuowane były podczas wieczornego, uroczystego bankietu.

Dziś (26 października) od godziny 9.00 trwają kolejne sesje referatowe, podzielone tematycznie i prowadzone równolegle. Po południu odbędzie się sesja posterowa z ponad 60-cioma prezentacjami.
W piątek kolejne obrady, a po południu uroczyste zakończenie Kongresu.

Przypomnijmy, że celem Kongresu jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat udziału nowoczesnych technologii geoinformacyjnych w przetwarzaniu danych kartograficznych, fotogrametrycznych, teledetekcyjnych w systemach informacji przestrzennej.
Jego organizatorami są: Komisja Geoinformatyki Polskiej Akademii Umiejętności, Polskie Towarzystwo Fotogrametrii i Teledetekcji, oddziały Kartograficzny i Teledetekcji Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Polskie Towarzystwo Informacji Przestrzennej, Stowarzyszenie Geodetów Polskich, Stowarzyszenie Kartografów Polskich oraz Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja portalu Geoforum.pl.

Źródło: WGGiIŚ AGH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS