Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-26| Geodezja, GIS, Software

Uwagi do projektu EGiB on-line w powiecie warszawskim zachodnim

Dzisiaj (26 października) kończy się wyłożenie projektu operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji EGiB dla obrębu Stanisławów w powiecie warszawskim zachodnim, podczas którego uwagi do projektu można było zgłaszać bez wychodzenia z domu.


Uwagi do projektu EGiB on-line w powiecie warszawskim zachodnim <br />
Fragment obrębu Stanisławów (fot. SIP PWZ)
Fragment obrębu Stanisławów (fot. SIP PWZ)

Jak informuje Starostwo, było to możliwe dzięki współpracy ze spółką Geofabryka i uruchomieniu na platformie Voxly.pl specjalnego rozwiązania informatycznego. Pozawala ono posiadaczom nieruchomości w dowolnej przeglądarce internetowej na wgląd do projektowanych danych EGiB, akceptację lub złożenie uwag.

Jak działa to rozwiązanie? Posiadacz nieruchomości na opracowywanym obszarze po zalogowaniu się poprzez Profil Zaufany zyskuje dostęp do projektowanych danych ewidencji gruntów i budynków. Może sprawdzić poprawność swoich danych osobowych, numer księgi wieczystej, projektowany obszar swojej działki, przebieg jej granic, granic użytków gruntowych i ich powierzchnie, a także dane o budynkach, jeśli takowe znajdują się na działce.

Następnie może zaakceptować projektowane dane, a jeśli stwierdzi nieprawidłowości – dopisać dowolną uwagę do swoich danych osobowych, numeru księgi wieczystej i każdego obiektu ewidencyjnego: działki, użytku gruntowego, klasy bonitacyjnej czy budynku. Jeśli jest przekonany o innym przebiegu granic niż projektowany, może go wrysować.
Tak jak w przypadku klasycznego wyłożenia projektu operatu, po jego zakończeniu urzędnicy rozpatrują złożone uwagi i o wynikach rozpatrzenia informują osoby, które te uwagi złożyły.

Jak przekonuje Starostwo, wypracowany system będzie mógł być wykorzystany przy modernizacjach kolejnych obrębów.

Źródło: Powiat Warszawski Zachodni


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
XXVII Kongres Międzynarodowej Federacji Geodetów (FIG Congress 2022)
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS