Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-25| Geodezja, GIS

Wyszukiwanie działek po kształcie i powierzchni w portalach e-mapa.net

Serwisy mapowe działające w technologii e-mapa.net firmy Geo-System zyskały nową zaawansowaną wyszukiwarkę działek ewidencyjnych.


Wyszukiwanie działek po kształcie i powierzchni w portalach e-mapa.net

Dotychczas narzędzie pozwalało na wyszukiwanie działek wg. danych administracyjnych i numeru. Teraz dodatkowo umożliwia znalezienie działek we wskazanym przedziale powierzchni geometrycznej oraz o preferowanym kształcie (współczynniku foremności).
Interesujące nas działki wyszukamy dla wybranej gminy, obrębu lub – to kolejna nowość – własnoręcznie wskazanego obszaru.

Finalnie otrzymujemy listę spełniających kryteria działek, które na mapie automatycznie oznaczane są narzędziem selekcji. Dzięki temu podzielimy się efektami wyszukiwania, generując link z gotowym widokiem w portalu polska.e-mapa.net.
Ponadto możemy zapisać identyfikatory znalezionych działek do pliku tekstowego, co pozwoli na ponowne szybkie ich odnalezienie.

Jak podkreśla firma Geo-System, rozbudowana wyszukiwarka może okazać się nieoceniona w sytuacji, gdy szukamy działki – np. pod zabudowę – o określonych parametrach przestrzennych. Pozwoli zaoszczędzić czas na znalezienie idealnego miejsca.

Źródło: Geo-System, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS