Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-24| GIS, Mapy, Edukacja

Znamy autorów najlepszych prac dyplomowych z zakresu kartografii, geomatyki i geoinformacji

W piątek 20 października w gmachu Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego odbył się finał 14. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych z Zakresu Kartografii, Geomatyki i Geoinformacji organizowany przez Oddział Kartograficzny PTG i WGSR UW.


Znamy autorów najlepszych prac dyplomowych z zakresu kartografii, geomatyki i geoinformacji

W zawodach finałowych wzięło udział 14 dyplomantów z sześciu polskich uczelni. Bardzo szeroka tematyka prac, interesujące zagadnienia w nich podejmowane i doskonałe prezentacje sprawiły, że wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe i wysoko ocenione.

W kategorii prac magisterskich zwyciężyli:
• I miejsce – mgr Bartosz Wiktorzak za pracę „Opracowanie koncepcji i prototypu rozwiązania wspomagającego poruszanie się osób z niepełnosprawnościami w metrze”, opiekun: dr hab. inż. Dariusz Gotlib, Politechnika Warszawska;
• II miejsce – mgr Maksymilian Psujek za pracę „Automatyzacja procesu generalizacji wybranych warstw Bazy Danych Obiektów Ogólnogeograficznych na przykładzie województwa lubelskiego”, opiekun: dr inż. Izabela Karsznia, Uniwersytet Warszawski;
• III miejsce – mgr Weronika Wysopal za pracę „Analiza porównawcza wybranych metod tworzenia sieci nawigacyjnych oraz dróg ewakuacyjnych w modelach przestrzennych budynków”, opiekun: dr inż. Paweł Bogusławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

W kategorii prac licencjackich oraz inżynierskich zwyciężyli:
• I miejsce – inż. Alicja Nieć za pracę „Opracowanie modelu 3D zespołu budowlanego Pałacu Marii Kazimiery w Warszawie”, opiekun: dr Jakub Kuna, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie;
• II miejsce – lic. Karolina Kozina za pracę „Ocena rozwiązań kartograficznych w dokumentach strategii rozwoju gmin”, opiekun: dr Jolanta Korycka-Skorupa, Uniwersytet Warszawski;
• III miejsce – lic. Kacper Derwisz za pracę „Zastosowanie danych Landsat do badania zmian temperatury powierzchni ziemi w Warszawie”, opiekun: dr Anna Jarocińska, Uniwersytet Warszawski.

Podczas oceny prac jury kierowało się następującymi kryteriami: oryginalność problemu naukowego, walory merytoryczne pracy, umiejętne zastosowanie metod modelowania kartograficznego (np. struktura danych, poprawność wizualizacji kartograficznej), walory graficzno-estetyczne posteru, podczas finału dodatkowo – sposób prezentacji przez autora (czas prezentacji około 10 minut).

Nagrody dla laureatów ufundowały firmy: Esri Polska, Wydawnictwo Demart, Wydawnictwo EkspressMap.

Źródło: WGSR UW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS