Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-16| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

Nowe horyzonty obserwacji Ziemi

Pod takich hasłem odbędzie się czwarta już edycji Forum Obserwacji Ziemi. W tegorocznym wydarzeniu partnerem głównym Polskiej Agencji Kosmicznej jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Forum odbędzie się w dniach 8–9 listopada w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.


Nowe horyzonty obserwacji Ziemi

Forum Obserwacji Ziemi to wyjątkowe wydarzenie pośród wielu innych dotyczących wykorzystywania danych satelitarnych. Wyjątkowe, bo przeznaczone dla szerokiego grona uczestników z różnych środowisk, umożliwiające dyskusję oraz wymianę wiedzy i poglądów.

Pierwszego dnia Forum swoją działalność zaprezentuje stowarzyszenie NEREUS, czyli jedyna w Europie sieć tematyczna, która reprezentuje interesy europejskich regionów wykorzystujących technologie kosmiczne. Województwo małopolskie jest jej aktywnym członkiem.

Podczas sesji inauguracyjnej przedstawiony zostanie tworzony przez Polską Agencję Kosmiczną Narodowy System Informacji Satelitarnej. NSIS to interoperacyjny, krajowy system odbioru, przechowywania, przetwarzania i udostępniania danych satelitarnych wraz z niezbędną infrastrukturą. Jego celem jest dostarczanie serwisów monitoringowych, produktów satelitarnych, narzędzi analitycznych oraz usług i serwisów opartych na danych satelitarnych.
Następne sesje dotyczyć będą danych satelitarnych w instytucjach publicznych, sztucznej inteligencji w analizie obrazów, monitorowania środowiska oraz skutków zmian klimatu.

W drugim dniu wydarzenia (9 listopada) odbędzie się debata panelowa pt. „Przyszłość systemów obserwacji Ziemi w Polsce”. Po debacie przewidziano sesję dotyczącą infrastruktury i narzędzi oraz sesję na temat mikrosatelitów (potencjału danych wysokorozdzielczych).

Więcej informacji, agenda i zapisy

Źródło: POLSA


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS