Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-10-16| Software

PAŻP pracuje nad nową aplikacją mobilną do koordynacji lotów BSP

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej kontynuuje prace nad rozwijaniem narzędzi wspierających operatorów bezzałogowych statków powietrznych w ramach systemu PansaUTM.


PAŻP pracuje nad nową aplikacją mobilną do koordynacji lotów BSP

Już niedługo tymczasową aplikację webową Check-in Pansa zastąpi w pełni zintegrowana z systemami PAŻP nowa aplikacja mobilna. Informację o pracach nad nowym narzędziem przekazał uczestnikom konferencji DroneTech World Meeting kierownik Ośrodka BSP PAŻP Maciej Włodarczyk.

Poza współpracą z systemem PansaUTM nowa aplikacja będzie korzystać ze zbiorów danych i narzędzi rozwijanych w ramach projektu „Usługi cyfrowe dla bezzałogowych statków powietrznych”. Zapewni to możliwość rozwinięcia większej niż dotychczas liczby funkcjonalności nowego narzędzia. Aplikacja będzie też wspierała proste, bezpieczne i legalne prowadzenie operacji BSP.

Projekt „Usługi cyfrowe dla bezzałogowych statków powietrznych” realizowany jest przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej, Ministerstwo Infrastruktury i Urząd Lotnictwa Cywilnego przy wsparciu środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014–2020.

Źródło: PAŻP


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS