wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-04-06| Geodezja, Mapy, Edukacja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Kartografia w Blue City


W jednym z okazalszych centrów handlowych stolicy wczoraj późnym popołudniem główny geodeta kraju otworzył wystawę kartograficzną wieńczącą obchody jubileuszu 60-lecia służby geodezyjnej i kartograficznej. Jej temat to „Mapy – historia i teraźniejszość”.

Znajdziemy na niej eksponaty dokumentujące dokonania wybitnych geodetów i kartografów – począwszy od XVI-XVIII-wiecznych historycznych map Polski, Europy i świata po opracowania współczesne. Te pierwsze są godne uwagi m.in. ze względu na swoje szczególne walory estetyczne – oryginalne liternictwo, bogate elementy graficzne oraz żywą kolorystykę. Niewątpliwą atrakcją wystawy jest też część poświęcona katastrowi, gdzie zobaczymy rzadko eksponowane plan Warszawy sporządzony przez Lindleya w 1896 r. czy przykłady map opracowanych w systemach katastralnych obowiązujących w poszczególnych zaborach.
Najnowsze osiągnięcia polskiej kartografii ilustrują ortofotomapy większych polskich miast (np. Warszawy z lat 1935-2001) oraz takich rejonów jak Tatry czy Mazury. Poza tym znajdziemy tu przykłady współczesnych map topograficznych i tematycznych, a także mapy tyflologiczne (dla niewidomych i słabowidzących). Na wystawie eksponowane są również plakaty informujące o wektorowych bazach danych, którymi dysponuje Główny Urząd Geodezji i Kartografii: Topograficzna Baza Danych, Baza Danych Ogólnogeograficznych oraz VMap Level 2. Wśród eksponatów znajdziemy również wydane przez GUGiK „Atlas RP” oraz najnowszy – „POLONIA Atlas map z XVI-XVIII wieku” (w najbliższym czasie mają się ukazać jego wersje anglo- i rosyjskojęzyczna).

Miejsce: Warszawa, Centrum Handlowe Blue City, al. Jerozolimskie 179, poziom +2, Galeria Expozycje
Czas: 5 kwietnia – 5 maja 2006 r., od poniedziałku do soboty w godz. 12-21 i w niedziele w godz. 11-19

geodezja

geodezja

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS