Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-20| Geodezja, Kataster

Znów więcej powiatów z błędnymi identyfikatorami działek

W dziale „Stan danych i usług EGiB” dostępne są najnowsze wyniki monitoringu danych ewidencji gruntów i budynków oraz związanych z nimi usług.


Znów więcej powiatów z błędnymi identyfikatorami działek <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że obecnie w dziale dostępne są wyniki kontroli wykonywanych przez byłego GGK Waldemara Izdebskiego, który cyklicznie analizuje poprawność: identyfikatorów działek ewidencyjnych, geometrii działek ewidencyjnych oraz powiatowych usług WFS dotyczących EGiB.

W podsumowaniu badania przeprowadzonego 16 września autor podaje, że liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami wzrosła o dwa do 46. W porównaniu z poprzednim zestawieniem przybyły powiaty nowodworski i piaseczyński. Łącznie w wyniku analizy otrzymano 54 925 błędy, o 14 więcej niż w poprzednim badaniu.

Natomiast liczba powiatów z błędami w geometrii działek pozostała bez zmian – jest ich 38. W sumie kontrola wykazała 3422 działek o błędnej geometrii (najwięcej w powiecie oleskim – 1268).

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS