Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-19| Geodezja, Kataster

Artykuł o danych katastralnych w Europie uzupełniony

„Dane katastralne w krajach europejskich” – artykuł, który zainaugurował na Geoforum.pl serię CIEKAWE TEMATY, od dziś dostępny jest w nowej, uzupełnionej wersji.


Artykuł o danych katastralnych w Europie uzupełniony

Opracowanie poświęcone jest dostępności danych katastralnych w krajach europejskich. Pierwotnie opisano w nim Czechy, Słowację, Estonię, Chorwację, Irlandię i Polskę. Teraz do tego grona dołączyły Luksemburg i Szwajcaria.
„W tych krajach, podobnie jak w innych opisywanych wcześniej, dostęp jest powszechny i łatwy” – napisał na Twitterze dr hab. inż. Waldemar Izdebski, autor artykułu. „Najogólniej – klikasz i masz” – dodał.

„Funkcjonowanie katastru z samej jego definicji koncentruje się na zarejestrowaniu i udostępnianiu informacji o właścicielach nieruchomości i zasięgu ich stanu własności. Oczywiście ze względu na historię, tradycję, kulturę czy uwarunkowania geograficzne w różnych krajach kataster przyjmuje różne formy organizacyjne” – tak zaczyna się artykuł „Dane katastralne w krajach europejskich”.
Z pełną treścią można zapoznać się TUTAJ.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS