wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-18| Geodezja, Prawo

Geodezyjne nowości książkowe

Pod koniec września nakładem wydawnictwa Wolters Kluwer Polska ukażą się dwie książki dotyczące geodezji: „Prace geodezyjne realizowane na potrzeby budownictwa” oraz „Prace geodezyjne realizowane na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych oraz czynności cywilnoprawnych”.


Geodezyjne nowości książkowe

Autorem obydwu publikacji jest Dariusz Felcenloben – doktor inżynier nauk technicznych; dyrektor Wydziału Geodezji, Kartografii i Katastru w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, do 2018 r. adiunkt w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

„Prace geodezyjne realizowane na potrzeby budownictwa” (488 stron, cena okładkowa wersji papierowej – 169 zł) to publikacja prezentująca zasady wykonywania prac geodezyjnych podlegających obowiązkowi zgłoszenia do właściwego organu Służby Geodezyjnej i Kartograficznej oraz zasady sporządzania opracowań geodezyjnych na potrzeby budownictwa. Opisuje m.in.:
• procedury związane z realizacją obowiązku zgłaszania i przekazywania wyników prac geodezyjnych do właściwych organów,
• zasady weryfikacji dokumentacji przyjmowanej do zasobu,
• uprawnienia procesowe i materialnoprawne podmiotów zainteresowanych wynikami weryfikacji dokumentacji,
• obowiązki, uprawnienia i odpowiedzialność wykonawców prac geodezyjnych,
• zasady aktualizacji baz danych.
Stan prawny – 1 czerwca 2023 r.

Książka „Prace geodezyjne realizowane na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych oraz czynności cywilnoprawnych” (848 stron, cena okładkowa wersji papierowej – 189 zł) zawiera kompleksową analizę przepisów prawa ustalających zasady wykonywania prac geodezyjnych, w ramach których realizowane są czynności związane z:
• pomiarami geodezyjnymi,
• opracowaniem wyników pomiarów geodezyjnych,
• tworzeniem określonych w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne zbiorów danych oraz dokumentacji przekazywanej do właściwego miejscowo starosty, na potrzeby postępowań administracyjnych, postępowań sądowych oraz czynności cywilnoprawnych związanych z nieruchomościami.
Stan prawny – 1 czerwca 2023 r.

Publikacje przeznaczone są dla prawników praktyków – adwokatów, sędziów i radców prawnych, a także dla organów administracji geodezyjnej, wykonawców prac geodezyjnych, w tym geodetów, biegłych sądowych, projektantów i kierowników budów, zarządców nieruchomości oraz osób ubiegających się o uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii.

Źródło: Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS