wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-15| GIS, Mapy

Różnice w liczbie lokali - dane GUS a statystyki zameldowań

W Polsce rośnie liczba mieszkań przeznaczonych na wynajem oraz przekształcanych na potrzeby związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tematem zainteresowała się firma GIS-Expert, w efekcie czego powstało opracowanie prezentujące różnice między rzeczywistą liczbą mieszkań a liczbą mieszkań, w których są zameldowane jakiekolwiek osoby. Wyniki dla Warszawy i Lublina dostępne są w postaci interaktywnej mapy.


Różnice w liczbie lokali - dane GUS a statystyki zameldowań
Różnice w liczbie lokali - dane GUS a statystyki zameldowań

Analiza ma na celu sprawdzenie, czy dane z rejestrów publicznych pozwalają na zbadanie tych zjawisk – rozkładu przestrzennego, skali oraz trendów. W opracowaniu wykorzystano dane z lat 2020–2021. Porównano ogólną liczbę lokali z GUS-u oraz statystyki lokali, w których są zameldowani mieszkańcy z rejestru PESEL.

Największe różnice odnotowano w centrach miast i wzdłuż głównych ulic, gdzie lokalizowanych jest wiele lokali usługowych. Znaczne różnice występują też na terenach intensywnie rozwijających się dzielnic, gdzie duża część mieszkań przeznaczona jest pod wynajem.

Źródło GIS-Expert


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS