wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-09-07| Teledetekcja

Globalne ocieplenie na zdjęciach satelitarnych - konkurs na najciekawsze zobrazowanie

Ruszyła 4. edycja konkursu „Seize the Beauty of Our Planet” organizowanego przez polską firmę CloudFerro. Tegoroczna edycja skupia się na problemie globalnego ocieplenia, a jej hasło przewodnie to „Together for COOL Earth!”.


Globalne ocieplenie na zdjęciach satelitarnych - konkurs na najciekawsze zobrazowanie <br />
Zwycięzca ubiegłorocznej edycji: "Grenlandia - Tiniteqilaaq", Emanuele Capizzi, Sentinel-2
Zwycięzca ubiegłorocznej edycji: "Grenlandia - Tiniteqilaaq", Emanuele Capizzi, Sentinel-2

Celem konkursu jest wsparcie wysiłków europejskich i międzynarodowych organizacji w walce ze zmianami klimatu, a także promowanie wykorzystania danych z programu Copernicus w badaniach środowiskowych i ich upowszechnianie.

Prace konkursowe mają przedstawiać wybrany obszar dotknięty globalnym ociepleniem i jego konsekwencjami. Obrazy powinny być wygenerowane na platformach opracowanych i obsługiwanych przez CloudFerro: CREODIAS, WEkEO, CODE-DE lub EO-Lab. W głosowaniu internauci wybiorą 13 najlepszych zdjęć, z których następnie jury wybierze 3 laureatów. Na zwycięzców czekają: iPad, monitor LED oraz słuchawki AirPods.

Zgłoszenie należy przesłać do 12 października 2023 roku. Regulamin i szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora.

Źródło: CloudFerro


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS