wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-24| Teledetekcja, Przetargi

Rusza opracowanie kolejnych danych fotogrametrycznych

Główny Geodeta Kraju podpisał 22 sierpnia trzy umowy na opracowanie danych fotogrametrycznych o łącznej wartości ponad 3,5 mln zł.


Rusza opracowanie kolejnych danych fotogrametrycznych <br />
Zakres opracowania pierwszego przetargu
Zakres opracowania pierwszego przetargu
Rusza opracowanie kolejnych danych fotogrametrycznych <br />
Zakres opracowania drugiego przetargu
Zakres opracowania drugiego przetargu

Pierwsze dwie umowy zostały zawarte w ramach przetargu na wykonanie ortofotomapy o pikselu terenowym 0,05 m oraz danych wysokościowych lidar o gęstości 12 pkt/m kw. Zamówienie składa się z dwóch części i dotyczy wybranych miast położonych w województwach:
• część I – warmińsko-mazurskim (137 arkuszy w skali 1:5000 i w układzie PL-1992, 667 km kw.), podlaskim (149 arkuszy, 743 km kw.), lubelskim (264 arkusze, 1375 km kw.);
• część II – mazowieckim (356 arkuszy, 1792 km kw.), świętokrzyskim (123 arkuszy, 639 km kw.).
Obie te części zrealizuje konsorcjum firm w składzie: OPEGIEKA Elbląg, Gispro Szczecin i MGGP Aero Tarnów. Wartość podpisanych umów to, odpowiednio, 1,860 mln zł brutto i 1,620 mln zł. Budżet zamawiającego wynosił z kolei 2,405 mln zł i 2,095 mln zł.

Trzecia umowa została zawarta w ramach przetargu na opracowanie zdjęć lotniczych pionowych i ukośnych o pikselu terenowym 0,05 m, ortofotomapy pionowej i ukośnej o pikselu terenowym 0,05 m, danych pomiarowych lidar o gęstości 12 pkt/m kw oraz modelu siatkowego 3D mesh. Zakres opracowania obejmuje 5 arkuszy dla miasta Malbork. Zadanie to wykona firma OPEGIEKA Elbląg za 73 tys. zł. GUGiK gotowy był przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 96 tys. zł.

Termin realizacji wszystkich tych umów to 20 grudnia 2023 r.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS