wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-18| Teledetekcja, Software

Aplikacja do planowania lotów SkyGrid dostępna też na Androida

Firma SkyGrid, joint venture Boeinga i SparkCognition, udostępniła bezpłatną aplikację SkyGrid Drone Central na urządzenia z Androidem. Aplikacja umożliwia planowanie oraz obsługę lotu dronem w czasie rzeczywistym. Można ją pobrać ze sklepu Google Play.


Aplikacja do planowania lotów SkyGrid dostępna też na Androida

Wprowadzenie wersji dla Androida sprawia, że aplikacja może działać na praktycznie wszystkich urządzeniach mobilnych. Do tej pory dostępna była wyłącznie wersja na iOS. Jest to kompleksowe rozwiązanie zawierające zaawansowane informacje o przestrzeni powietrznej, pogodzie i lokalizacji. Ułatwia podejmowanie decyzji podczas planowania i realizacji lotu. Aplikacja stale monitoruje i dostosowuje się do zmieniających się warunków, osiągów urządzenia oraz informacji o lokalizacji. Dzięki automatyzacji części zadań związanych z obsługą lotu ograniczono konieczność ręcznych interwencji operatora.

Aplikacja pozwala, m.in. na:
• sprawdzenie stref przestrzeni powietrznej, obszarów zakazu lotów, ruchu drogowego i gęstości zaludnienia;
• sprawdzenie lokalnych warunków pogodowych, w tym prędkość i kierunku wiatru, temperatury i widoczności;
• określenie parametrów lotu, generowanie punktów trasy oraz planowanie misji wielozadaniowych;
• wykonanie wstępnie zdefiniowanego planu lotu.

Źródło: SkyGrid


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS