Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-08-18| Teledetekcja, Firma

2 mln dolarów na rozwój oprogramowania firmy z Krakowa

Firma Satim, zajmująca się rozwojem i zastosowaniem metod przetwarzania obrazów radarowych i optycznych, pozyskała od inwestorów 2 mln dolarów na dalszą działalność. Środki zostaną przeznaczone na rozwój oprogramowania bazującego na sztucznej inteligencji, służącego do wykrywania, identyfikacji i klasyfikacji obiektów za pomocą satelitarnych obrazów SAR.


2 mln dolarów na rozwój oprogramowania firmy z Krakowa <br />
Detekcja i klasyfikacja obiektów na zobrazowaniu radarowym
Detekcja i klasyfikacja obiektów na zobrazowaniu radarowym

Wśród nowych inwestorów znalazło się sześć podmiotów: Verissimo Ventures, The Flying Object, Everywhere Ventures, Hustle Fund, StartupIst Ventures oraz nieujawniony podmiot z Europy Wschodniej.

– Jestem podekscytowany i wdzięczny za wsparcie tak wyjątkowych inwestorów w naszej ostatniej rundzie finansowania. Pozyskane fundusze odegrają kluczową rolę w rozwoju naszych rozwiązań do wykrywania i klasyfikacji obiektów opartych na SAR, zapewniając im pozostanie w czołówce rynku. Ponieważ nadal przyciągamy duże zainteresowanie z różnych stron, ta runda inwestycyjna będzie miała kluczowe znaczenie dla usprawnienia naszej działalności i bezproblemowego dostarczania najnowocześniejszego oprogramowania naszym klientom – mówi Jacek Strzelczyk, prezes Zarządu Satim.

Firma Satim została założona w 2012 roku przez pracowników Katedry Geoinformatyki i Informatyki Stosowanej AGH oraz Krakowskiego Centrum Innowacyjnych Technologii InnoAGH Sp. z o.o. Flagowy produkt to SATREC – oprogramowanie do automatycznego detekcji i klasyfikacji obiektów dzięki technologii SAR. Celem firmy jest przekształcanie satelitarnych obrazów radarowych w praktyczną i użyteczną informację, ze szczególnym naciskiem na obsługę wojskowego, rządowego i komercyjnego sektora morskiego.

Źródło: Satim


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS