Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-11| Software

Sporo ulepszeń w GeoMapGML 1.10

GeoMapGML warszawskiej firmy Geo-System – program służący do zarządzania danymi przestrzennymi zawartymi w bazach EGiB, GESUT i BDOT500 – dostępny jest już w wersji 1.10.


Sporo ulepszeń w GeoMapGML 1.10

Od momentu premiery w maju br. aplikacja doczekała się już sporej liczny ulepszeń. Producent zwraca uwagę m.in. na optymalizację czytania dużych plików GML czy możliwość przeglądania i edycji GML z łatwym dostępem do danych w znacznie szerszym zakresie tematycznym.

Najważniejsze zmiany w GeoMapGML to:

• Dodanie na pasku narzędzi predefiniowanego zestawu ikon dla najczęściej używanych serwisów WMS, co ułatwia korzystanie z podstawowych usług i zbiorów, m.in. EGiB, numeracji adresowej, GESUT, BDOT500, NMT/NMPT, orotofotomapy, osnowy geodezyjnej, MPZP.
• Udostępnienie funkcji pobierania z usługi PCDI (Polish Cadastral Data Infrastructure), co pozwala na błyskawiczne dodawanie do projektu danych ewidencyjnych w zakresie działek i budynków. Po naciśnięciu prawego przycisku myszy na ikonie EGiB pojawia się rozwijane menu, z którego można wybrać pobranie danych w obszarze ekranu lub wewnątrz aktywnego obiektu.
• Dodanie narzędzia Pomiar XYH. Umożliwia ono pozyskiwanie informacji o wysokości dowolnego punktu na podstawie NMT oraz NMPT. Po zaznaczeniu opcji NMPT-NMT użytkownik uzyskuje natomiast różnicę wysokości pomiędzy poziomem terenu, a wysokością obiektu, która jest wyliczana automatycznie. Narzędzie może służyć np. do weryfikacji wysokości budynku i porównania jej z informacją o liczbie kondygnacji.
• Poprawienie algorytmu czytania łuków z plików GML.
• Uaktywnienie przy wczytywaniu pliku BGF jako referencyjnego opcji wczytywania w zakresie obiektu i w zakresie ekranu (na fot.).

Program można pobrać bezpłatnie w pełnej wersji ze strony producenta.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS