Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-07-04| Geodezja, Edukacja

Pavimentum Copernicanum z dofinansowaniem

29 czerwca w Jadownikach (powiat brzeski) Marta Malec-Lech z zarządu województwa małopolskiego podpisała umowę na dofinansowanie projektu „Pavimentum Copernicanum w Brzesku – platforma edukacji astronomicznej i geodezyjnej”, który powstanie w ramach konkursu edukacyjnego – „Małopolska! Postaw na edukację”.


Pavimentum Copernicanum z dofinansowaniem

Pavimentum Copernicanum – symboliczna rekonstrukcja platformy obserwacyjnej, jaką Mikołaj Kopernik wzniósł we Fromborku – ma pełnić funkcję obiektu edukacyjnego. Będzie miejscem prowadzenia plenerowych pokazów o tematyce astronomicznej oraz geodezyjnej, w tym obserwacji zjawisk astronomicznych.

Forma rekonstrukcji platformy Kopernika stanowi symboliczną kontynuację jego dzieła. Będąc na Pavimentum Copernicanym, każdy będzie mógł się poczuć jak Kopernik –obserwować niebo z użyciem instrumentów astronomicznych. Dzięki precyzyjnie określonym współrzędnym punktu geodezyjnego na środku Pavimentum możliwe będzie odnoszenie obserwacji astronomicznych do innych obserwatoriów: profesjonalnych i amatorskich.

– Pavimentum Copernicanum stanie się impulsem dla organizacji wydarzeń poświęconych nauce, astronomii i geodezji. Zajęcia edukacyjne na Pavimentum, skierowane w szczególności do uczniów szkół podstawowych i średnich, stanowić będą cenny wkład w program nauczania, wspierając działania popularyzujące naukę w naszym regionie – mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Działania edukacyjne związane z Pavimentum Copernicanum realizowane będą w ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu jest Hufiec ZHP Brzesko, który angażuje się w działania edukacyjne i patriotyczne na terenie powiatu brzeskiego. Mając za patrona Mikołaja Kopernika, w szczególny sposób podkreśla w swej aktywności pamięć o wielkim astronomie i jego naukowej działalności.
Łączny koszt projektu wynosi 68,5 tys. zł, a kwota dofinansowania – 52 tys. zł.

Źródło: UMWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS