Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-27| GNSS, Przetargi

Blisko 0,5 mln zł za system monitoringu deformacji terenu

Główny Instytut Górnictwa rozstrzygnął przetarg na dostawę powierzchniowej sieci ciągłych obserwacji deformacji terenu techniką GNSS wraz z oprogramowaniem do transmisji, obróbki i tworzenia baz danych.


Blisko 0,5 mln zł za system monitoringu deformacji terenu

Na przedmiot zamówienia składają się:
• 6 odbiorników GNSS (minimum 550-kanałowe, śledzące systemy GPS, GLONAS, Galileo i BeiDou),
• 6 anten GNSS,
• 6 zestawów montażowo-instalacyjnych wraz z routerami obsługującymi transmisję danych do GIG przez okres minimum 4 lat,
• pakiet oprogramowania biurowego umożliwiającego postprocessing danych pomiarowych i tworzenie baz danych,
• montaż 6 zestawów stacji GNSS,
• instruktaż i wsparcie techniczne obsługi serwisowej i aktualizacji oprogramowania,
• dostęp do sieci stacji referencyjnych dla 6 urządzeń.
Jedna ze stacji ma zostać zainstalowana w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, a 5 pozostałych – w powiecie wodzisławskim.

W postępowaniu wystartowała tylko jedna firma – Leica Geosystems z Warszawy, z którą GIG podpisał umowę o wartości 480 tys. zł brutto. Budżet zamawiającego wynosił z kolei 492 tys. zł.

Zamówienie jest częścią projektu „EPOS-System Obserwacji Płyty Europejskiej (EPOS-PL+)” realizowanego przez GIG wspólnie z: Instytutem Geofizyki PAN, Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Instytutem Nauk Geologicznych PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polską Grupą Górniczą SA.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS