Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-06| GIS

Mapy wodnych atrakcji i szpitali nagrodzone

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął VII edycję konkursu „Wmapuj się w Geoportal Dolny Śląsk”.


Mapy wodnych atrakcji i szpitali nagrodzone

Celem wydarzenia jest propagowanie rozwiązań systemów informacji geograficznej i Geoportalu Dolny Śląsk, wzbogacenie procesu nauczania treścią GIS oraz zwiększenie wiedzy na temat regionu. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz studentów dziennych uczelni wyższych dowolnych kierunków.
Jego przedmiotem jest opracowanie mapy obejmującej teren Dolnego Śląska, przedstawiającej dowolne aspekty przestrzeni odnoszące się do środowiska naturalnego lub przekształconego wskutek działalności człowieka (zjawiska przyrodnicze, społeczne, ekonomiczne i gospodarcze). Powinna ona powstać z wykorzystaniem oprogramowania ArcGIS firmy Esri bądź e-usługi publikacji mapy użytkownika na Geoportalu Dolny Śląsk.

I miejsce w VII edycji konkursu zajęła Małgorzata Meglicz – studentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej – za pracę pt. „Wodne atrakcje Dolnego Śląska” (na fot.). Mapa przedstawia atrakcje idealne dla miłośników sportów wodnych i wypoczynku nad wodą. Dane pozyskane zostały m.in. z Oficjalnego Serwisu Turystycznego miasta Wrocław, Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz strony internetowej infobasen.pl.

II miejsce zajęła Anna Stankiewicz – studentka Politechniki Wrocławskiej – za pracę „Mapa szpitali w województwie dolnośląskim”. Na mapie przedstawione zostały szpitale w województwie dolnośląskim zakwalifikowane do PSZ (podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej) oraz pozostałe z podziałem na specjalizacje. Źródłem danych były aktualne informacje zamieszczone w Biuletynach Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, OW NFZ oraz powiatów i gmin.

Źródło: UMWD


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS