Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-05| Geodezja

Seminarium o osnowie grawimetrycznej w Irlandii

Instytut Geodezji i Kartografii zaprasza na seminarium pt. „Założenie i pomiar osnowy grawimetrycznej w Irlandii (AGN Ireland)”. Prezentację wygłosi dr inż. Przemysław Dykowski.


Seminarium o osnowie grawimetrycznej w Irlandii <br />
Irlandia (fot. Pixabay)
Irlandia (fot. Pixabay)

Seminarium odbędzie się 12 czerwca o godz. 10.00 w siedzibie IGiK w Sali Konferencyjnej na 2 piętrze. W wydarzeniu będzie można również wziąć udział on-line poprzez aplikację MS Teams.

W latach 2018–2022 Instytut Geodezji i Kartografii we współpracy z Ordnance Survey of Ireland oraz Ordnance Survey of Northern Ireland zaprojektował, założył i pomierzył osnowę grawimetryczną na wyspie Irlandii. Była to pierwsza tego typu działalność na wyspie od blisko 50 lat. Osnowa grawimetryczna była mierzona z wykorzystaniem techniki absolutnych pomiarów przyśpieszenia siły ciężkości grawimetrem absolutnym A10-020. Na każdym z punktów osnowy wyznaczany był gradient pionowy przyśpieszenia siły ciężkości. W sumie ponad 60 punktów zostało przemierzonych w trzech oddzielnych kampaniach pomiarowych.

Dodatkowym aspektem prac w Irlandii była weryfikacja lokalnego modelu pływów oceanicznych, które na zachodzie Irlandii osiągają wartości ponad 10-krotnie większe niż dla Polski. Weryfikacja odbyła się poprzez analizę blisko 900 dni ciągłych rejestracji pływowych w rejonie Dublina.

Źródło: IGiK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS