Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-06-02| GIS

Analizy przemieszczania się w portalach i raportach Geo-Systemu

Serwisy mapowe działające w technologii e-mapa.net firmy Geo-System zostały wzbogacone o nową funkcję – analizę czasu dojazdu/dojścia z punktu. Wyniki tych analiz dostępne są również w raportach dla działek, które można generować w serwisie polska.e-mapa.net.


Analizy przemieszczania się w portalach i raportach Geo-Systemu

Algorytm wykorzystuje dane o sieci drogowej do wyliczenia i zobrazowania zasięgów odległości, jakie można pokonać w różnym czasie za pomocą różnych środków komunikacji.
W serwisach e-mapa.net narzędzie – dostępne w górnym menu pod ikoną „Usługi i inne operacje” – pozwala na wyznaczenie zasięgów z wskazanego na mapie punktu lub z podanego adresu. Użytkownik ma do wyboru trzy możliwości przemieszczania się: pieszo, rowerem lub samochodem. W przypadku przemieszczania się pieszo i samochodem algorytm wizualizuje zasięgi dla 10, 20 i 30 minut. W przypadku przemieszczania się rowerem – 20, 40 i 60 minut.

W raportach dla działek ewidencyjnych pojawiły się natomiast wyniki analiz dla przejścia pieszo (zasięgi 10 i 20 minut) oraz jazdy samochodem (zasięgi 10, 20 i 30 minut). Są one dostępne zarówno w darmowej, jak i pełnej wersji raportu.

Źródło: Geo-System, DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS