Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2023-05-31| Geodezja, Edukacja

Pracownik Katedry Geodezji PG laureatem konkursu PAN

Dr inż. Marek Hubert Zienkiewicz z Katedry Geodezji Politechniki Gdańskiej otrzymał nagrodę za najlepszą pracę twórczą w zakresie nauk technicznych za rok 2022 od gdańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk.


Pracownik Katedry Geodezji PG laureatem konkursu PAN

Wyróżnienie zostało mu przyznane za badania opublikowane w czasopiśmie „Measurement” w artykule „Identification of unstable reference points and estimation of displacements using squared Msplit estimation”.

Doktor Zienkiewicz jest absolwentem Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa UWM w Olsztynie. Zainteresowania naukowe w okresie studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich rozwijał pod opieką przedstawicieli olsztyńskiej szkoły geodezyjnego rachunku wyrównawczego.
W swoich badaniach doktorskich zainteresował się Msplit estymacją – innowacyjną metodą opracowania obserwacji, której autor prof. Zbigniew Wiśniewski za jej opracowanie uzyskał w 2011 r. nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Rezultaty prac badawczych, prowadzonych przez młodego uczonego pod opieką prof. Wiśniewskiego, zostały opisane w dysertacji „Wybrane, teoretyczne i aplikacyjne własności Msplit estymacji” obronionej z wyróżnieniem 10 października 2017 r.

Po ukończeniu studiów doktoranckich na UWM w Olsztynie karierę badawczą kontynuował na stanowisku asystenta oraz adiunkta w Katedrze Geodezji i Oceanografii Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W marcu 2019 r. dr Zienkiewicz dołączył do kadry naukowej Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, zostawszy zatrudnionym na stanowisku adiunkta w Katedrze Geodezji. Obecnie, od marca 2022 roku, pełni funkcję zastępcy kierownika Katedry Geodezji ds. naukowych.

Doktor Zienkiewicz jest autorem lub współautorem 22 artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach. Zainteresowania badawcze gdańskiego geodety dotyczą teoretycznych oraz aplikacyjnych własności metody estymacji parametrów w rozszczepionym modelu funkcjonalnym geodezyjnych obserwacji (koncepcja Msplit estymacji), analizy deformacji sieci geodezyjnych, rozwijania oraz badania własności niestandardowych metod opracowania obserwacji, a także przetwarzania danych geodezyjnych totalną i klasyczną metodą najmniejszych kwadratów.
Obecnie Marek Zienkiewicz zaangażowany jest w realizację projektu „Msplit(q) estymacja przemieszczeń parametrów z zastosowaniem wielowariantowych warunków wiążących konkurencyjne parametry”, który jest finansowany w ramach konkursu Miniatura 5 organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Pracownik Katedry Geodezji pełni w tym grancie funkcję kierownika.

Źródło: Politechnika Gdańska


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama