Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-25| Geodezja, Kataster

Aktualne wyniki monitoringu. Stan danych i usług EGiB

Informujemy, że w dziale „Stan danych i usług EGiB dostępne są aktualne wyniki monitoringu danych ewidencji gruntów i budynków oraz związanych z nimi usług.


Aktualne wyniki monitoringu. Stan danych i usług EGiB <br />
Fot. Geoportal.gov.pl
Fot. Geoportal.gov.pl

Przypomnijmy, że obecnie w dziale dostępne są wyniki kontroli wykonywanych przez byłego GGK Waldemara Izdebskiego, który cyklicznie analizuje poprawność identyfikatorów działek ewidencyjnych oraz geometrii działek ewidencyjnych we wszystkich powiatach.

W podsumowaniu badania przeprowadzonego 20 maja autor wskazuje, że liczba powiatów z błędnymi identyfikatorami wynosi obecnie 41. W porównaniu z poprzednim zestawieniem ubyły powiaty: suwalski, gdański oraz skarżyski, natomiast pojawiły się nowe błędy w powiatach biłgorajskim i sandomierskim. 42 to natomiast liczba powiatów z błędami w geometrii działek. Pocieszającym wydaje się fakt, że tylko 9 powiatów wykazuje ponad 100 błędów.

Ponadto autor zwraca uwagę na brak bieżącej aktualizacji Państwowego Rejestru Granic prowadzonego w GUGiK. Za przykład może posłużyć powiat pucki, gdzie od 28 lutego 2023 roku do 20 maja 2023 roku GUGiK nie przeprowadził zgłoszonej aktualizacji obrębów.

Redakcja przypomina, że wystąpiła do GUGiK z wnioskiem o udostępnienie wyników kontroli przeprowadzonych w powiatach przez urząd. Jeśli tylko będzie taka możliwość, postaramy się je również Państwu zaprezentować.

Redakcja Geoforum.pl


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS