Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-22| GIS, Przetargi

PIG wyda prawie 4 mln zł na nową wersję GIS

Państwowy Instytut Geologiczny – PIB rozstrzygnął przetarg na utworzenie i wdrożenie nowej wersji systemu informatycznego GIS Szczegółowej Mapy Geologicznej Polski-SMGP.


PIG wyda prawie 4 mln zł na nową wersję GIS <br />
Fragment arkusza 27 SMGP
Fragment arkusza 27 SMGP

Rozwiązanie powinno m.in.:
• umożliwiać przeglądanie danych przestrzennych, wyszukiwanie zbiorów i usług danych przestrzennych, pozwalając użytkownikowi na manipulowanie widokiem mapy (powiększanie, oddalanie, przesuwanie, obrót, powrót do poprzedniego lub następnego widoku) oraz dostosowanie widoczności poszczególnych klas obiektów na warstwach (włączanie, wyłączanie, dodawanie, zmiana kolejności wyświetlania, czy zmiana stopnia przezroczystości),
• posiadać interface graficzny, umożliwiający zarządzanie warstwami klas obiektów przestrzennych w widoku okna mapy i widoku okna wydruku,
• posiadać możliwość pracy na wielu widokach okna mapy.

System powinien także zapewniać zaawansowane możliwości geoanalityczne i przetwarzania, w tym co najmniej:
• analizy rastrowe,
• analizy geostatystyczne,
• analizy trójwymiarowe,
• odczyt/wymiana danych/geoprzetwarzanie.

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta o wartości 3,950 mln zł brutto. Złożyła ją firma Esri Polska.
Budżet zamawiającego wynosił z kolei 3,967 mln zł brutto.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS