Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-17| Przetargi

Powstał atlas małej energetyki wiatrowej

W ramach projektu naukowego AMEW-PL Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej wspólnie z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB opracował atlas małej energetyki wiatrowej w Polsce z rozdzielczością powierzchniową 1 x 1 km.


Powstał atlas małej energetyki wiatrowej <br />
Średnia roczna suma energii wiatrowej na poziomie 10 m n.p.g. w terenie otwartym na obszarze Polski [kWh/m2/rok]
Średnia roczna suma energii wiatrowej na poziomie 10 m n.p.g. w terenie otwartym na obszarze Polski [kWh/m2/rok]

Atlas AMEW-PL jest pierwszym dla obszaru Polski cyfrowym opracowaniem powstałym dla celów małej energetyki wiatrowej. Od innych atlasów otwartego dostępu – typu GWA czy NEWA – wyróżnia go struktura. Dostarcza on informacji na temat potencjału energii wiatru na poziomach 10 i 30 m nad poziomem gruntu, a także – w nawiązaniu do innych atlasów – 50, 80 oraz 100 m n.p.g.

Formuła atlasu zakłada możliwość pobrania pakietu danych w formie raportów średnich (rocznych, miesięcznych, dobowych, godzinowych) lub wybranych szeregów czasowych, uwzględniających charakterystyki meteorologiczne i techniczne (WPD – teoretyczny potencjał energii wiatrowej, WEP – generowana moc turbiny).

Atlas we wciąż rozwijanej wersji dostępny jest TUTAJ.
Wraz z rozwojem narzędzi analitycznych planowane jest udostępnienie rozbudowanych katalogów wariantów technicznych stosowanych turbin.

Źródło: WIŚ PWr


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS