Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-16| GIS, Software, Geoportale

Partnerstwo Google i Cesium. Nowe możliwości wizualizacji danych

Dzięki ogłoszonemu 10 maja partnerstwu pomiędzy firmami Google i Cesium interfejs Map Tiles API został rozszerzony o nowe funkcje. Google Maps udostępniła testowo deweloperom dane w postaci Photorealistic 3D Tiles.


Partnerstwo Google i Cesium. Nowe możliwości wizualizacji danych

Format ten bazuje na standardzie OGC 3D Tiles i pozwala na wyświetlenie realistycznych modeli 3D obejmujących budynki, drzewa oraz ukształtowanie terenu, na które nałożono szczegółowe zdjęcia lotnicze i satelitarne. Z wykorzystaniem API wyświetlanie danych możliwe jest nie tylko w Google Maps, ale również na stronach i w aplikacjach opartych o silniki takie, jak CesiumJS, Unreal i Unity.

Fotorealistyczne kafelki 3D umożliwiają tworzenie atrakcyjnych wizualizacji z wielu obszarów na świecie - dostępne są dla ponad 2500 miast w 49 krajach. Można je łączyć z własnymi zestawami danych 2D i 3D, co pozwoli na bardziej realistyczną i ciekawszą prezentację. Rozwiązanie może być szczególne przydatne w administracji, planowaniu przestrzennym czy planowaniu inwestycji.

Firma Cesium udostępniła przykładowy kod i tutoriale, które mają pomóc w rozpoczęciu pracy z danymi. Zachęca również do tworzenia własnych opracowań oraz dzielenia się wynikami.

Źródło: Cesium, OH


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS