Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-05-08| Geodezja, GIS, Software

Geo-System udostępnia program do pracy z plikami GML

Warszawska firma Geo-System udostępniła nowy program GeoMapGML, który służy do zarządzania danymi przestrzennymi zawartymi w bazach EGiB, GESUT i BDOT500.


Geo-System udostępnia program do pracy z plikami GML

Program dedykowany jest przede wszystkim dla wykonawców geodezyjnych, ale będzie też przydatny dla odbiorców, którzy chcą wizualizować dane GML otrzymywane z ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.
Oprogramowanie bazuje na znanej technologii GEO-MAP i w pełni operuje na plikach GML zgodnych z obowiązującymi schematami danych dotyczącymi EGiB, GESUT i BDOT500. Wewnętrznie dane przechowywane są w plikach binarnych BGF łączących wszystkie bazy składowe, ale bez problemu program wydziela z nich oczekiwane pliki GML dla odpowiednich baz EGiB, GESUT i BDOT500.

Jak przekonuje Geo-System, zgodność z obowiązującymi schematami powoduje, że program wczytuje bez problemu dane w formacie GML pochodzące ze wszystkich dostępnych na rynku systemów, w których prowadzi się powiatowy zasób geodezyjny i kartograficzny. Dane modyfikowane i zapisane GeoMapGML są odczytywane przez wszystkie programy obsługujące format GML w schematach 2021.

Interfejs programu jest zbliżony do dobrze znanego już użytkownikom programu GEO-MAP dla Windows.
GeoMapGML do użytku niekomercyjnego jest bezpłatny, natomiast wykorzystanie komercyjne wymaga wykupienia rocznej licencji.
Wersja instalacyjna programu dostępna jest do pobrania na stronie internetowej www.geo-system.com.pl w dziale DOWNLOAD.

Źródło: Geo-System


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS