Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-27| Geodezja, Przetargi

GUM zamawia sprzęt do certyfikacji instrumentów geodezyjnych

W ramach przygotowań do uruchomienia Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego Główny Urząd Miar poszukuje chętnych do dostawy aparatury dla stanowiska do certyfikowania i kompleksowej komparacji pomiarowych urządzeń geodezyjnych.


GUM zamawia sprzęt do certyfikacji instrumentów geodezyjnych <br />
Wizualizacja Kampusu GUM w Kielcach
Wizualizacja Kampusu GUM w Kielcach

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny jest wspólnym przedsięwzięciem Głównego Urzędu Miar oraz Politechniki Świętokrzyskiej. W jego ramach w Kielcach powstaje rozległy obiekt, na terenie którego działać będzie 6 specjalistycznych laboratoriów badawczych wyposażonych w nowoczesną aparaturę metrologiczną.

Jednym z nich będzie Laboratorium Długości L4. Jego częścią ma być stanowisko do certyfikowania i kompleksowej komparacji pomiarowych urządzeń geodezyjnych. Na potrzeby jego wyposażenia GUM chce zakupić interferometr laserowy oraz kolimator geodezyjny.

Interferometr będzie służył do przeprowadzania pomiarów liniowości, prostoliniowości, płaskości, prostopadłości oraz pomiarów kątowych, w tym pomiaru kąta obrotu, a także do realizacji prac badawczo-rozwojowych. Zgodnie z dokumentacją przetargu instrument ma zapewniać m.in. dokładność pomiarową przemieszczeń liniowych w powietrzu na poziomie 0,5 µm/m, maksymalny zakres pomiaru do 80 m i rozdzielczość pomiarową 0,1 nm. Łączna długość stanowiska do kalibracji, na którym zostanie zainstalowany ten sprzęt, ma wynosić 1250 cm.

Z kolei kolimator geodezyjny będzie służył do badania dokładności pomiarowych instrumentów geodezyjnych m.in. niwelatorów, teodolitów oraz tachimetrów, a także do realizacji prac badawczo-rozwojowych.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca listopada br.

Oferty można składać do 25 maja.


Przegląd wszystkich aktualnych zamówień publicznych z zakresu geodezji i kartografii prezentujemy w naszej nowej bezpłatnej Bazie przetargów

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS