Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-04-20| Geodezja, Prawo

GUGiK publikuje tabele konwersji dla baz BDOT500 i GESUT

Jak poprawnie konwertować bazy BDOT500 i GESUT z modelu 2015 do obowiązującego 2021? Odpowiedź znajdziemy w tabelach konwersji opublikowanych właśnie przez Główny Urząd Geodezji i Kartografii.


GUGiK publikuje tabele konwersji dla baz BDOT500 i GESUT <br />
Wizualizacja baz GESUT i BDOT500 (fot. Geoportal.gov.pl)
Wizualizacja baz GESUT i BDOT500 (fot. Geoportal.gov.pl)
GUGiK publikuje tabele konwersji dla baz BDOT500 i GESUT <br />
Fragment tabeli konwersji GESUT
Fragment tabeli konwersji GESUT

Przypomnijmy, że 31 lipca 2021 roku weszły w życie rozporządzenia w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej oraz w sprawie geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu. Akty te wprowadziły istotne zmiany w bazach GESUT oraz BDOT500 m.in. poprzez dodanie, usunięcie bądź modyfikację obiektów wykazanych w rozporządzeniach z roku 2015.

Na czym konkretnie polegają zmiany w obu tych bazach, jakie należy wykonać przy ich konwersji? Sama lektura rozporządzeń nie daje łatwej odpowiedzi na to pytanie. Czarno na białym pokazują to za to tabele konwersji opublikowane właśnie przez GUGiK. Ta dotycząca BDOT500 składa się z 57 punktów, a dla bazy GESUT – z 45.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami istniejące bazy GESUT i BDOT500 powinny były zostać dostosowane do aktualnych przepisów do końca ubiegłego roku. Jednocześnie obowiązek prowadzenia tych baz formalnie wchodzi w życie 1 stycznia 2024 r.

Tabele można znaleźć w BIP GUGiK w dziale „Modele danych”.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS